INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ekipit të Premier League mund t’i hiqen pikë për shkak të…trajnerit

Ekipit të Premier League mund t’i hiqen pikë për shkak të…trajnerit

Publikuar më: 20:01 14-09-2018

Skuadra e Evertonit bëri disa lëvizje të bujshme në merkato, ku një ndër to ishte dhe afrimi i trajnerit Marco Silva. Ai ishte pjesë e Ëatford, teksa zgjodhi t’i bashkohej klubit nga Liverpool.

Ndërkohë mediat britanike raportojnë se Evertonit mund t’i hiqen pikë, për shkak se u interesua pa leje për trajnerin, kur ai ishte nën kontratë me Ëatford.

Mënyra e transferimit të trajnerit portugez është duke u hetuar nga organet përkatëse pranë Premier League. Në rast se kjo shkelje vërtetohet atëherë, Evertoni nuk mund t’i shpëtojë heqjes së pikëve.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0080070495605469
    array(1) { ["section"]=> string(73) "ekipit-te-premier-league-mund-t-i-hiqen-pike-per-shkak-te-trajnerit-71734" }