INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Edi Rama takohet me kancelaren Merkel dhe ka dy fjalë për të [FOTO]

Edi Rama takohet me kancelaren Merkel dhe ka dy fjalë për të [FOTO]

Publikuar më: 20:45 10-07-2018

Ditën e sotme është mbajtur Samiti për Ballkanin Perëndimor në Londër dhe në fjalën e saj, kancelarja gjermane Angela Merkel u shpreh për afrimin e vendeve të Ballkanit Perëndimor drejt BE-së, duke theksuar se rajoni duhet “të sigurohet” me perspektivë evropiane.

Merkel theksoi se ajo është plotësisht e përkushtuar në europerspektivën e rajonit edhe krahas kundërshtimit të disa anëtareve të BE-së në zgjerim të shpejtë të bllokut.

Kancelarja gjermane theksoi se qëllimi kryesor duhet të jetë përforcimi i lidhjeve në rajonin e Ballkanit Perëndimor, që do të jetë e mundur përmes “ndërtimit të infrastrukturës, bashkëpunimit ekonomik dhe këmbimit të të rinjve”.

E gjatë samitit ku ishte i pranishëm kryemistri Rama dhe Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, politikanët tanë kanë realizuar disa foto të cilat janë publikuar në Instagram nga Rama ku e ka quajtur Merkelin si një femër të madhe, lidere të madhe dhe një mikeshë të mirë.

#GreatWoman #GreatLeader #GreatFriend ????

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0021140575408936
    array(1) { ["section"]=> string(71) "edi-rama-takohet-me-kancelaren-merkel-dhe-ka-dy-fjale-per-te-foto-64575" }