INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

E papritur, AMA rikthen transmetimet analoge deri në janar[VIDEO]

Publikuar më: 14:20 11-09-2018

Kreu i AMA-s, Sala ka dalë në një konferencë dhe në ka ndarë një lajm të mirë. Transmetimet analoge do të rindizen.  Ky vendim sipas tij lidhet me ankesat e qytetarëve për kohën e pamjaftueshmë për t’u pajisur me dekodera. Ndaj thekson Sala, AMA do të ndihmojë qytetarët për të patur më shumë kohë që të marrin masa për të blerë paketat digjitale. Afati i vendosur është data 15 janar 2019.
“Kemi vendosur rindezjen e transmetimeve analoge. Për ata që kanë blerë aparatin e ri do të vijojnë që të shikojnë transmetimet dixhitale, ndërkohë që ata që ende nuk janë pajisur u lihet katër muaj kohë për tu pajisur me dekodera, do të shtyhet afati në 15 janar 2019. Me gjithë njoftimet prej një viti, konstatohet se shumë prej tyre e kanë lënë për një moment të fundit. ne kemi detyrim për të mbyllur sa më shpejt transmetimet numërime,”sqaroi Sala.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.008875846862793
    array(1) { ["section"]=> string(68) "e-papritur-ama-rikthen-transmetimet-analoge-deri-ne-janar-sala-71290" }