INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
E pabesueshme! Nuk do ta besoni çfarë është gjetur në trupin e këtij ushtari nga kirurgu që i shpëtoi jetën [FOTO]

E pabesueshme! Nuk do ta besoni çfarë është gjetur në trupin e këtij ushtari nga kirurgu që i shpëtoi jetën [FOTO]

Publikuar më: 13:43 05-12-2017

Ai u qëllua katër herë gjatë një sulmi në kufi, por ajo çfarë u gjet në trupin e tij do t’ju shokojë. Është kirurgu Lee Cook-Jong ai i cili ka folur për momentin kur ushtari u trajtua në spitalin e tij. Ai e përshkroi 24-vjeçarin Oh Chong Song si një “kavanoz të thyer”, duke thënë se ekipi mjekësor në spitalin e Seulit duhet të bënte tranfuzionin e gjakut pasi po humbiste shumë gjak.
“Shenjat e jetës ishin të zbehura, po vdiste nga presioni i gjakut dhe nga shoku”.
Ai u qëllua 4 herë në gju, gjoks, kurriz dhe në krah, por pavarësisht plagëve të marra ekipi i spitalit e shpëtoi atë, mirëpo kirurgu zbuloi që në trupin e tij, u gjetën parazitë dhe Hepatit B më të gjatë se 10 inch, si dhe mungesë të theksuar higjiene në trupin e tij.

parazit.jpg


“Në karrierën time 20-vjeçare si kirurg, nuk kam parë kurrë diçka të tillë, përveç se nëpër libra”, u shpreh doktori Lee.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012111663818359
    array(1) { ["section"]=> string(117) "e-pabesueshme-nuk-do-ta-besoni-cfare-eshte-gjetur-ne-trupin-e-ketij-ushtari-nga-kirurgu-qe-i-shpetoi-jeten-foto-43993" }