INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
E pa besueshme por e vërtet, kështu do jetë jeta jonë 50-100 vite më vonë [VIDEO]

E pa besueshme por e vërtet, kështu do jetë jeta jonë 50-100 vite më vonë [VIDEO]

Publikuar më: 11:52 10-02-2018

1- Njeriu robot

Shkenca ka paralajmëruar se së shpejti një tru njerëzor

mund të jetë i lidhur me një kompjuter

2. Robotët me personalitete

Së shpejti robotët do jenë më shumë se sa makina

ato do keni logjikë dhe personalitet, shkruan intv.al

3. Hyperloop

Ndërtimi i mjeteve të udhëtimit shumë të shpejta,

si Hyperloop ,sistemi i transportit me shpejtësi prej 760 milje/ orë

4. Udhëtimet në Mars

Së shpejti Marsi do jetë destinacioni i radhës turistik

5. Rroba për njerëz me fuqi jo njerëzore

Së shpejti rrobat do jenë të pajisura me fuqi,

për të ndihmuar njerëzit të bëjnë punë të ndryshme

6. Makina self-driver

Së shpejti s'do kemi nevojë të drejtojmë makinat,

do jenë ato shoferi jonë personal

7. Robotët do ti shërbëtor

Do kemi një robot për punët e përditshme të shtëpisë, shkruan intv.al

8. Bioful

Mbeturinat e ndryshme do kthehen në karburant për makinat

9. Balonat e hapësirës

Pavarësisht se duket jo normale por balonat së shpejti do udhëtojnë dhe në hapësirë

10. Makinat analizuese

Makinat do kenë aftësinë për të njohur pronarin nëpërmjet prekjes dhe të kuptoj nëse është i dehur nëpërmjet frymëmarrjes.

11. Internet për të gjithë

Nuk do ketë me WIFI apo password-e, së shpejti interneti do jetë free për të gjithë

12. Ushqimet me etiketa të zgjuara

S'do shqetësoheni më për datat e skadencës, këto etiketa do ju tregojnë se cili ushqim është i freskët

13. Heqja e tattu-ve

Nëse pendoheni për një tatuazh atëherë mund ta hiqni

14. Dronët shpërndarës

Dronët do jenë posta jonë në të ardhmen, do shmangin trafikun dhe do jen më të sigurt

15. Njerëz gjysmë robot

Personat e gjymtuar do pajisen me proteza robotike, shkruan intv.al

16. Trupi i njeriut do ndryshojë

Nga ndryshimi i ambientit do ndryshojnë dhe gjymtyrët, disa do zhduken dhe disa të tjera do shfaqen

/intv.al/

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.012853145599365
    array(1) { ["section"]=> string(84) "e-pa-besueshme-por-e-vertet-keshtu-do-jete-jeta-jone-50-100-vite-me-vone-video-49922" }