INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E dini sa paguhet Kim Kardashian vetëm për një postim në Instagram? Ajo merr plot… [FOTO]

E dini sa paguhet Kim Kardashian vetëm për një postim në Instagram? Ajo merr plot… [FOTO]

Publikuar më: 11:10 12-07-2018

Instagram nuk është vetëm një rrjet social ku mund të ekspozosh veten apo të bësh njohje të reja. Instagram është edhe një mënyrë e mirë biznesi dhe më mirë se kushdo, këtë e di Kim Kardashian. Ajo ka ditur ta menaxhojë më së miri veten e saj duke i shtuar goxha zero llogarisë bankare.

Kim vetëm nga një postim, arrin të marrë aq para sa presidenti i Amerikës ka rrogën e plotë.

Ka qenë gazeta STAT ajo që ka bërë të ditur se 37 vjeçarja paguhet me gjysmë milioni dollarë për një fototgrafi të postuar.

Në këtë foto Kim po promovonte një ilaç kundër të përzierave të mëngjesit gjatë shtatzënisë, kompania e pagoi me 500.000$- kurse rroga e presidentit është 400.000$.

-640-0-5b46fce893025.jpg

-640-0-5b46fceb5911e.jpg

Por duke qenë se ajo aty nuk përmendi asnjë nga efektet anësore nga përdorimi i ti, bëri që kompania të urdhërohej për të mos e përdorur më Instagram-in e Kim-it për marketing.

-640-0-5b46fce95fbd7.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.009221076965332
    array(1) { ["section"]=> string(91) "e-dini-sa-paguhet-kim-kardashian-vetem-per-nje-postim-ne-instagram-ajo-merr-plot-foto-64769" }