INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E akuzuan se i vodhi këngën, Capital T shfaqet krah reperit amerikan me famë botërore [FOTO]

E akuzuan se i vodhi këngën, Capital T shfaqet krah reperit amerikan me famë botërore [FOTO]

Publikuar më: 21:50 16-04-2018

Tani ka kuptim e gjithë ajo “luftë” që u bë!

Capital T është një nga reperët më të suksesshëm shqiptarë dhe jo më kot çdo këngë e tij kthehet në hit. Është e vështirë të gjejmë një këngë të Kapos që nuk pëlqehet nga publiku, por kur këta të fundit kanë dyshime, flasin gjithmonë. E themi këtë për të rikujtuar kohën kur kënga “Ulu” e Capital T dhe 2PO2 u akuzua se është kopje e “Bad and Boujee” e Migos dhe Lil Uzi Vert.

Kjo u mohua kategorikisht nga Capital T dhe 2Po2, por së fundmi reperi shqiptar është shfaqur pranë reperit të famshëm amerikan Lil Uzi Vert. Për të gjithë ata që nuk e njohin, është ai që ka atë modelin e flokëve të çuditshëm, por mbi të gjitha ka shumë çmime të fituara në Billboard, MTV, Iheart Music Radio, Grammy Awards, kryesisht me këngën “Bad and Boujee”.

Capital T e ka dëgjuar nga afër reperin amerikan në një club të cilit nuk ia dimë vendndodhjen dhe nuk ka hezituar të publikojë një foto në Instastory.

 

tryekapo.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010199785232544
    array(1) { ["section"]=> string(95) "e-akuzuan-se-i-vodhi-kengen-capital-t-shfaqet-krah-reperit-amerikan-me-fame-boterore-foto-55448" }