INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dy filmat shqiptarë në festivalin prestigjioz [FOTO]

Dy filmat shqiptarë në festivalin prestigjioz [FOTO]

Publikuar më: 17:09 04-02-2019

Konsiderohet të jetë një ndër festivalet më të rëndësishme në Europë dhe pikërisht në të janë përzgjedhur dy filma të metrazhit të shkurtër nga Kosova.

Filmat “Ajo” e More Raçës dhe “Në mes” nga Samir Karahoda janë pjesë e “Tampere Film Festival”, që është festival i kategorisë A.

Edhe drejtori i Qendrës Kinematografike të Kosovës, Arben Zharku e ka konsideruar sukses të madh këtë pjesëmarrje të filmave të Kosovës në këtë garë të madhe, që zhvillohet përgjatë muajit mars.

filmi1.jpg

filmi_2.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0075030326843262
    array(1) { ["section"]=> string(56) "dy-filmat-shqiptare-ne-festivalin-prestigjioz-foto-86126" }