INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Duke u marrë me faljen që Mark Zuckerberg kërkoi, të gjithëve ju ka shpëtuar ky detaj [FOTO]

Duke u marrë me faljen që Mark Zuckerberg kërkoi, të gjithëve ju ka shpëtuar ky detaj [FOTO]

Publikuar më: 12:17 11-04-2018

Mark Zuckerberg kërkoi dje falje para Senatit Amerikan për gabimet e kryera përsa i përket mbrojtjes së të dhënave dhe manipulimit politik.

Ky ka qenë titulli kryesor në mediat ndërkombëtare por një tjetër detaj i ka shpëtuar të gjithëve.

Në karrigen e Zuckerberg ishte vendosur një tjetër shtesë dhe kjo një politik e këshilltarëve të tij që të mos dilte i dobët tek fotografët dhe fotografit që do bënin xhiron nëpër botë.

Pavarësisht se situata e tij është tepër delikate themeluesi i facebook ka zgjedhur të tregohet i sinqertë me të gjithë dhe më tepër të kërkoj falje për neglizhencën.

Ai ka deklaruar se qëllimi i facbook ka qenë ndërtimin e urave të komunikimit midis njerëzve dhe jo shfrytëzimi i tyre.

sadsa.PNGsa.PNGmark-zuckerberg-senate-hearing.jpg

 

mm_1523425113-7037233.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0095410346984863
    array(1) { ["section"]=> string(95) "duke-u-marre-me-faljen-qe-mark-zuckerberg-kerkoi-te-gjitheve-ju-ka-shpetuar-ky-detaj-foto-54882" }