INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dua Lipa nuk mundet të ndalojë! Kush janë arritjet e fundit të këngëtares... [FOTO]

Dua Lipa nuk mundet të ndalojë! Kush janë arritjet e fundit të këngëtares... [FOTO]

Publikuar më: 13:07 29-09-2018

Ajo ka hit-e të cilat po thyejnë chart-et botërore dhe emri i saj vazhdon e rritet në industrinë e muzikës, si një nga artistet që tashmë ndodhet në nivelet e Beyonce dhe Taylor Swift.

Pasi u zgjodh si artistja më e dëgjuar për vitin 2017 në Britaninë e madhe, Dua Lipa nuk ka ndërmend të ndalojë. Këtë muaj, artistja sapo shpërndau lajmin se ajo është përsëri artistja më e dëgjuar femër në Spotify, falë edhe këngës së saj të re, "Electricity". Këtë lajm ajo e shpërndau në Instagram, duke falenderuar të gjithë fansat e saj anembanë botës, që vazhdojnë ta mbështesin atë.

dualipa.JPG

Për të mos u ndaluar këtu, këngëtarja është gjithashtu e nominuar edhe në kategorinë "New Artist of the Year", tek çmimet muzikore amerikane AMA.

dua_lipa_1.JPG

Mund të themi se, Dua Lipa nuk ka ndërmend të ngadalësohet dhe vazhdon ta mbajë lart emrin e të gjithë shqiptarëve, duke qenë një shembull frymëzues edhe për feminizmin në botë, me imazhin që ajo ka krijuar si artiste.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0086460113525391
    array(1) { ["section"]=> string(83) "dua-lipa-nuk-mundet-te-ndaloje-kush-jane-arritjet-e-fundit-te-kengetares-foto-73414" }