INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Drejtuesit i treguan që Spanja vlen më shumë se ai, reagon pas shkarkimit trajneri Lopetegui: Kishim një mundësi...

Drejtuesit i treguan që Spanja vlen më shumë se ai, reagon pas shkarkimit trajneri Lopetegui: Kishim një mundësi...

Publikuar më: 18:30 13-06-2018

I ka shkuar kot udhëtimi deri në Rusi ish-teknikut të Spanjës, Lopetegui. Ky i fundit u shkarkua sot në mesditë nga presidenti Rubiales.

Shkak për vendimin e Federatës Spanjolle u bë zgjedhja e Lopeteguit që të drejtonte Realin e Madridit pas Botërorit. Pas vendimit për shkarkimin e tij, Lopetegui foli për mediet spanjolle.

“Jam shumë i mërzitur, është një vendim skandaloz. Kishim një mundësi ideale për të bërë mirë në Botëror, por gjërat nuk ecën. Spanja ka një skuadër fantastike dhe i uroj fat në Rusi. Shpresoj që të kthehen në Spanjë me Kupën e Botës”,– u shpreh trajneri më i ri i Real Madrid.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0024259090423584
    array(1) { ["section"]=> string(116) "drejtuesit-i-treguan-qe-spanja-vlen-me-shume-se-ai-reagon-pas-shkarkimit-trajneri-lopetegui-kishim-nje-mundesi-61653" }