INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Doni të udhëtoni në kohë, shkenca ofron zgjidhjen...

Doni të udhëtoni në kohë, shkenca ofron zgjidhjen...

Publikuar më: 13:17 18-11-2017

Një nga çështjet më misterioze dhe shumë të dëshiruara nga njeriu janë udhëtimet në kohë.

Këtë dëshirë e kemi ndeshur të realizuar vetëm në filma sesi të kthehesh përshembull në kohë shumë shumë antike dhe të prekësh historinë.

Dhe një lajm i mirë teoria e përgjithshme që ekziston është se udhëtimi në kohë mund të jetë i mundshëm.

Shumica e astrofizikanëve besojnë se kjo realizohet nëse një trup hyn në fenomenin hapësinor të njohur si “vrima e zezë”, ku graviteti është aq i fuqishëm sa nuk shpëton as drita.

Ethan Siegel, astrofizikan në Kolegjin Leëis & Clark bie dakord me pjesën tjetër të kolegëve të tij për udhëtimin në kohë, por me një ndryshim.

“Edhe teorikisht, besoj se mund të udhëtohet vetëm pas në kohë dhe jo përpara”, thotë ai.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00084519386291504
    array(1) { ["section"]=> string(54) "doni-te-udhetoni-ne-kohe-shkenca-ofron-zgjidhjen-42317" }