INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Do të befasoheni! Ata që bëjnë këtë gjë, kënaqen më shumë gjatë seksit, ju ndodh juve?

Do të befasoheni! Ata që bëjnë këtë gjë, kënaqen më shumë gjatë seksit, ju ndodh juve?

Publikuar më: 22:53 16-05-2018

Po ju e bëni?! 

Nëse jeni një nga ata që kur teshtin e merr vesh gjithë qyteti, do të thotë se dini t’i shijoni të gjitha. Të gjitha! Neurologu Alan Hirtch shpjegon se teshtima është tregues i karakterit që kemi në seks.

Nëse e lëshojmë teshtimën me forcë, do të thotë se e lëshojmë veten edhe në shtrat, dhe e shijojmë në maksimum marrëdhënien intime. Nëse përpiqemi ta frenojmë teshtimën, do të thotë se frustrojmë dëshirat seksuale.

Hirtch thotë:

Teshtima është pothuajse orgazëm. Nëse e lëshon, përjeton ndjesi të mira, si një orgazëm hundore. Nëse dikush është i frustruar seksualisht, përpiqet ta mbajë teshtimën. Por nëse dikush është i prirur drejt kënaqësive fizike, zakonisht teshtin fort dhe me zhurmë”

Duket se shpjegon shumë, apo jo? Duhet të jeni krenarë për teshtimën tuaj tronditëse!

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0024650096893311
    array(1) { ["section"]=> string(88) "do-te-befasoheni-ata-qe-bejne-kete-gje-kenaqen-me-shume-gjate-seksit-ju-ndodh-juve-58596" }