INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Disney na suprizon të gjithëve me këtë lajm

Disney na suprizon të gjithëve me këtë lajm

Publikuar më: 13:25 09-11-2018

Disney ka njoftuar emrin për shërbimin e saj të ardhshëm streaming: Disney +, i planifikuar për t'u nisur në SHBA në fundin e vitit 2019

Së bashku me sherbimin e ri, kompania ka njoftuar edhe dy shfaqje më të mëdha që do të godasin vitin 2019. Një version i dytë i Star Wars do të prodhohet se shpejti . Disney konfirmoi serialin e lajmëruar më parë Loki që do të luget nga aktori Tom Hiddleston dhe do te prodhohet nga shtepia kinomatografike Marvel. Këto shfaqje do të bashkohen me projektet tashmë të shpallura si "The Mandalorian" i Jon Favreau, si dhe me shfaqje të bazuara në Monsters Inc. dhe High School Musical.

Disney do të jetë mjaft i fuqishëm dhe e suksesshme për të tërhequr shikuesit në shërbim. Kompania do të jetë një konkurrencë mjaft e frikshme kur Disney + do të mbërrijë vitin e ardhshëm jo vetem per Netflix por edhe për shumë shërbime tē tjera streaming.
©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010442018508911
    array(1) { ["section"]=> string(49) "disney-na-suprizon-te-gjitheve-me-kete-lajm-78126" }