INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
DETAJE/ Italia mbetet jashtë botërorit për herë të dytë në histori, 29 skuadrat e kualifikuara [FOTO/VIDEO]

DETAJE/ Italia mbetet jashtë botërorit për herë të dytë në histori, 29 skuadrat e kualifikuara [FOTO/VIDEO]

Publikuar më: 13:48 14-11-2017

Italia e madhe nuk ka mundur dot të ndal Suedinë, në shtëpinë e saj duke u skualifikuar kështu dhe nga kampionati botëror i futbollit "Rusi 2018".
Përballja e parë u mbyll me rezultatin 1 me zero për Suedinë ndërsa e djeshmja 0-0.
Kjo është një humbje historike për azurot që për herë të dytë në histori nuk kualifikohen për kupën e botës, që prej viti 1958 ku humbën përball Irlandës se veriut.
Kjo humbje e madhe ka mërzitur lojtarët ku në mënyrë të veçantë Buffon dhe Belottin të cilët s'kanë mundur dot ti mbajnë lotët.
Rikujtojmë që Italia është 4 herë fituese e kupës së botës.
Deri më tani 29 skuadra e kanë siguruar biletën për "Rusi-n 2018", dhe pritet që dhe tre skuadra të plotësojnë pamjen plotë.

29 skuadrat e kualifikuara

Rusia
Brazil
Iran
Japoni
Meksikë
Belgjikë
Kore e Jugut
Arabia Saudite
Gjermani
Angli
Spanjë
Nigeria
Kosta Rika
Polonia
Egjipti
Serbia
Islanda
Franca
Portugalia
Uruguai
Argjentina
Kolumbia
Panama
Maroku
Senegali
Tunizia Zvicra
Kroacia
Suedia

italia_1510609301-9013967.jpgBelotti-2.jpgitalia.jpgi1.jpgitalia-2.jpgauto_bufonnnnnnnnnnnnnnnn1510610330.jpgBuffon-2.jpg

Itali-4.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010929107666016
    array(1) { ["section"]=> string(103) "detaje-italia-mbetet-jashte-boterorit-per-here-te-dyte-ne-histori-29-skuadrat-e-kualifikuara-foto-41903" }