Dy këngëtaret me famë botërore dhe me origjinë shqiptare janë takuar së bashku gjatë ndarjes së çmimeve muzikore “Billboard Music Awards”, dhe sigurisht ato nuk kanë harruar shqiptarët dhe se vinë nga Shqipëria.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Rita Ora mund të jetë frymëzim për shumë marka të njohura botërore,  por veçanërisht për një artsit nga Kosova. Alket Pozhengu ka përfunduar së realizuari fytyrën e këngëtares dhe ky mozaik është punuar me fara.

Alketi pretendon të thyejë  edhe një rekord për Guinness me këtë projekt për reazlimin e të cilit i janë dashur plot 2 mijë kilogramë fara dhe 11 orë.

auto_rita-ora1495024576-650x358.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Deri tani emri i këngëtares me origjinë shqiptare përmendet jo vetëm në muzikë dhe koncerte botërore, por edhe në marka të njohura edhe kozmetikë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Pas karrierës së saj të suksesshme dhe buzëqeshjes vezulluese, fshihet një e shkuar jo dhe aq e mirë.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Rita Ora u vu në qendër të lajmeve rozë këtë javë për një lidhje të mundshme me Brooklyn Beckham, 8 vite më të vogël se ajo.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

E keni pyetur ndonjëherë veten si do të ishte po të gjenit klonin tuaj, sepse këta “vip”-a  e kanë gjetur binjakun e tyre, ngjashmëri e frikshme…

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

 

Rita Ora është vënë shpesh në qendër të vëmëndjes jo vetëm për projektet esaj muzikore apo kinematografike, por edhe për jetën  personale. Rob Kardashian, Bruno Mars, Calvin Harris apo Lewis Hamilton janë vetëm disa nga emrat e njohur që kanë qenë krah këngëtares.

Por 26 vjeçarja sapo ka vënë në shënjestër mashkullin e radhës i cili është më i vogël se ajo. Ai quhet Brooklyn Beckham dhe është djali i çiftit të njohur David dhe Victoria Beckham. Thuhet se bukuroshi ka nisur të frekuentohet me këngëtaren  dhe diferenca e moshës prej 8 vitesh mes tyren  duket se nuk iu prish aspak punë.

Paparazzët i kanë fotografuar në shoqërinë e njëri-tjetrit në një ambientet e një lokali teksa janë parë të qeshin me zë të lartë bashkë. Por pasi kanë dalë nga lokali, janë ndarë dhe ndërkohë që Brooklyn ka dalë nga dera e pasme, Rita është munduar të mbulojë fytyrën me duar dhe i ka dhënë makinës me shpejtësi për t’u larguar sa më shpejt që aty. 

acb1bae306898bb4d249126bb9659b50.jpg

 

7cdc1b059d199691d2f3b46abeced9c4.jpg

download.jpg

 

auto_rita_ora_dhe_brooklyn_beckham1494169777.jpg

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Që të dyja janë mjaft të dashura për publikun shqiptar.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Pasi bëri një pauzë të gjatë në muzikë, Rita Ora ka vendosur të rikthehet.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Pas Era Istrefit një tjetër shqiptare e fotografuar nga revista prestigjoze amerikane, ja kush është ajo…

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll