Thursday, 29 June 2017 11:06

Si e nis Edi Rama mëngjesin?

Urimi për një ditë të mbarë është bërë traditë tashmë për kryeministrin Edi Rama. Ka zgjedhur thesaret e trashëgimisë kulturore të Gjirokastrës për të uruar të gjithë qytetarët mirwmëngjes. Urimin e shoqëron dhe me një video.
Edi Rama:
“MIRËMËNGJES ?
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë kolazh të disa prej thesareve të natyrës dhe të trashëgimisë sonë historike nga qarku i Gjirokastrës”.

Published in INNEWS

Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e të hënës një mesazh në faqen e tij në Facebook.

Në të shfaqet harta e Shqipërisë e ngjyrosur me ngjyrën e partisë së tij ku shfaqet numri 75 +. Ai lë të kuptohet qartë që deri tani PS është fituese.
“Mirëmëngjes, dhe ju uroj një ditë të bukur me këtë kryevepër ende të pambaruar të njerëzve të zakonshëm të këtij vendi”, shkruan Rama.

Published in INNEWS

Familja mbi të gjitha! 

Published in INNEWS

Kryeministri Rama ka vendosur që të shijojë ditën përpara zgjedhjeve duke u relaksuar pak krah familjes.

Published in INNEWS

Përfaqësuesit ndërkombëtarë, ambasadorja e BE Romana Vlahutin dhe raportuesi për Shqipërinë, eurodeputeti Knut Fleckenstein janë pikasur pak çaste më parë në afërsi të kryeministrisë.

Published in INNEWS

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama zhvilloi takimin elektoral në zonën e Kasharit nga ku deklaroi se ishte fuqia e votës ajo që zgjoi Tiranën nga gjumi dy vjet më parë. Kryeministri Rama sulmoi opozitën se mashtron me premtimet për ulje taksash.
Edi Rama:
Tirana nuk është më ajo panolinë e mbledhur në qendër e gati për të rënë. Pash Lulin që u fut në një biznes në Dibër e u tha se do ti ulim taksat. Po biznesi i vogël nuk ka taksa.
Në këtë takim lideri i të majtës shoqërohej nga kryebashkiaku Erjon Veliaj, i cili vuri në dukje faktin se sa ka ndryshuar kjo zonë.
Erjon Veliaj:
Besnik Fuçia vetëm e voli komunën si një lopë. Besnik Fuçisë dhe gjithë krye komunarëve të tjerë u themi faleminderit po ne do vazhdojmë me Edi Ramën, që ta bëjmë Tiranën ashtu siç e meriton, ta bëjmë zonjë. Të votosh sot PD është si të votosh Balena blu, e fillon me fazën e parë me një gërvishtje, në nivelin e dytë bën tatuazh Saliun edhe në nivelin e 50 hidhemi të gjithë në humnerë. Nuk lozim Balena Blu me Partinë Demokratike.
Përkrah Ramës dhe Veliajt në takim me qytetarët e zonës së Kasharit ishte edhe Saimir Tahiri i cili tha se në 25 qershor do të fitojnë njerëzit, dhe Shqipëria.

Published in INNEWS

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasdite e sotme një takim elektoral me mbështetësit e Partisë Socialiste në Devoll.

Published in INNEWS

Mamaja e këngëtares Beatrix Ramosaj është mjaft aktive në rrjetet sociale.

Published in SHOWBIZ AND GOSSIP

Sa vjen e nxehet më tepër situata ndërmjet dy ish-bashkëkryetarëve të kalicionit qeverisës, Edi Rama dhe Ilir Meta.

Published in INNEWS

Pas përfundimit të seancës të jashtëzakonshme parlamentare, Presidenti i zgjedhur Ilir Meta sulmoi Edi Ramën para mediave për deklaratat e djeshme të këtij të fundit.

Published in INNEWS
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll