INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Çuna dhe goca! KURRË mos e bëni këtë gjë para seksit

Çuna dhe goca! KURRË mos e bëni këtë gjë para seksit

Publikuar më: 22:11 10-01-2018

Në shumë vende dhe për shumë njerëz, seksi është ende një tabu gjë që i pengon njerëzit të bëjnë pyetje rreth tij. Prandaj shpeshherë mungon ose keqkuptohet informacioni. Por mësojeni se një nga mëkatet e zakonshme të seksit, sipas një urologu, është përdorimi i banjos para se të bëni seks.

Asnjëri prej nesh nuk dëshiron të jetë duke shpërthyer në momentet tona më intime, por ka një arsye të mirë përse duhet të qëndroni pa e bërë deri sa të kryeni aktin tuaj seksual.
Dr Kaufman, një urolog që punon në Nju Jork, zbuloi se shprehitë tuaja të tualetit mund ose të parandalojnë ose të shkaktojnë infeksione të urinës.

Në një intervistë me “Yahoo News”, eksperti mjekësor zbuloi se ideja që duhet të urinoni përpara seksit është “një nga keqkuptimet më të mëdha që duhet të sqarojë për pacientët e tij femra”.
Ndërsa bakteret ndërtohen në uretër gjatë marrëdhënieve seksuale, ju duhet të ruani lëngje të mjaftueshme trupore për ta mbushur atë nga vagina.

Kur ndodh transferimi i baktereve, rrezikoni të kontraktoni një UTI. Cystitis, ose inflamacion i fshikëzës, është një nga efektet më të zakonshme pas kësaj.
Nëse vuani vazhdimisht me këto infeksione, rrezikoni të keni një infeksion serioz të veshkave.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0046360492706299
    array(1) { ["section"]=> string(57) "cuna-dhe-goca-kurre-mos-e-beni-kete-gje-para-seksit-47201" }