INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Cristiano Ronaldo fiton për herë të pestë “Topin e Artë”, ja fjalët e tij të para pas triumfit [VIDEO]

Cristiano Ronaldo fiton për herë të pestë “Topin e Artë”, ja fjalët e tij të para pas triumfit [VIDEO]

Publikuar më: 20:32 07-12-2017

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht fitues i “Topit të Artë 2017”. Ylli portugez ka fituar për herë të pestë çmimin prestigjioz që jepet nga “France Football”, duke barazuar rivalin e tij, Lionel Mesi.
France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të jetë futbollisti më i mirë në botë.
“Jam shumë i lumtur. Isha golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve dhe titujt më ndihmuan. Dua t’i falënderojë të gjithë bashkëlojtarët në Real Madrid dhe Kombëtaren e Portugalisë, të cilët më mundësuan që të jem këtu”, tha Ronaldo pas marrjes së çmimit.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0014979839324951
    array(1) { ["section"]=> string(103) "cristiano-ronaldo-fiton-per-here-te-peste-topin-e-arte-ja-fjalet-e-tij-te-para-pas-triumfit-video-44252" }