INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Çelja e negociatave/ Çfarë ndodh me qytetarin e thjeshtë shqiptar?

Çelja e negociatave/ Çfarë ndodh me qytetarin e thjeshtë shqiptar?

Publikuar më: 18:51 16-04-2018

E ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha, ka shpjeguar gjerësisht përfitimet që vijën pas çeljes së negociatave.

Sipas saj me çeljen e negociatave KE-ja dhe vendet anëtare të BE-së do të kenë më shumë hapësirë në fushën e monitorimit të të gjithë sektorëve. Pra me pak fjalë qeveria shqiptare do të kontrollohet më shumë nga të jashtmit. Sipas ish-ministres së Integrimit sa në shumë legjislacioni ynë t’i afrohet atij të BE-së do të thotë që edhe standarded tona do të jenë më të larta.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079379081726074
    array(1) { ["section"]=> string(70) "celja-e-negociatave-cfare-ndodh-me-qytetarin-e-thjeshte-shqiptar-55431" }