INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ç’po ndodh me Trump? Anullon vizitën në Britani

Ç’po ndodh me Trump? Anullon vizitën në Britani

Publikuar më: 09:37 12-01-2018

Presidenti i SHBA, Donald Trump ka anulluar një vizitë të planifikuar në Britaninë e Madhe, ku dhe pritej të hapej një Ambasadë e re Amerikane në Londër.
Në një postim në Twitter, Presidenti amerikan tha se ai nuk ishte ndonjë “adhurues i madh” i ambasadës, e cila po zhvendosej nga Mayfair në Londrën jugore, duke thënë se kjo kishte qënë "një ide e keqe”. Ai bëri dhe një batutë kur tha se trualli i mëparshëm në Grosvenor Square ishite shitur për “kikirikë”. Kështu Trump fajësoi admninistratën e Barak Obama-s për shitjen ndoshta të ambasadës më të bukur dhe të pozicionuar më mirë në Londër, për ''kikirikë''.
Udhëtimi nuk përfshin vizitën e plotë shtetërore të ofruar nga Theresa May, për të cilin ende nuk është caktuar ndonjë datë. Presidenti amerikan Trump pranoi ftesën e Mbretëreshës për një vizitë zyrtare shtetërore kur Kryeministrja e takoi atë vitin e kaluar.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031452178955078
    array(1) { ["section"]=> string(60) "c-po-ndodh-me-turump-anullon-viziten-ne-britani-donald-47316" }