INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Bravo, SHQIPE! Eugent Bushpepa dhe Eleni Foureira triumfojnë në Eurovision 2018. Shihni momentin emocionues! [FOTO/VIDEO]

Bravo, SHQIPE! Eugent Bushpepa dhe Eleni Foureira triumfojnë në Eurovision 2018. Shihni momentin emocionues! [FOTO/VIDEO]

Publikuar më: 22:23 08-05-2018

Mbremja e sotme ka qenë ‘zjarr fare’ në Eurovision dhe Shqipëria është paraqitur denjësisht në natën e parë. I pari që performoi ishte Eugen Bushpepa me këngën “Mall” dhe ia doli të fitonte zemrat e publikut në sallë teksa u duartrokit pafund dhe jo vetëm. Më pas performoi edhe shqiptarja Eleni (Entela) Foureira me këngën e saj “Fuego”, e cila u kualifikua e treta për në finale e madhe, shkruan intv.al.
Të gjithë ishim në tension nëse do kualifikoheshim në finale apo jo edhe rezutati ishte ajo që shumë prej nesh shpresonim: Eugenti ia doli dhe Shqipëria është kualifikuar për në finale! Me poshtë mund të shihni momentin e shumëpritur.

 

el.png

eleee.png

fit1.png

fit.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.002316951751709
    array(1) { ["section"]=> string(121) "bravo-shqipe-eugent-bushpepa-dhe-eleni-foureira-triumfojne-ne-eurovision-2018-shihni-momentin-emocionues-foto-video-57736" }