INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Bota e artit në zi! Ndahet nga jeta aktorja e famshme, shumë e dashur për publikun! [FOTO]

Bota e artit në zi! Ndahet nga jeta aktorja e famshme, shumë e dashur për publikun! [FOTO]

Publikuar më: 18:53 29-05-2018

Ajo ka luajtur në një nga filmat më të ndjekur e të pëlqyer, por fansat u mërzitën shumë kur morën vesh për lajmin e ndarjes nga jeta.

Bëhet fjalë për Cornelia Frances, aktoren australiane e cila luajti si Morag Bellingham te “Home and Aëay”. Ajo u nda nga jeta në moshën 77-vjeçare, por u diagnostikua me kancer të fshikëzës vitin e kaluar dhe zbuloi në shkurt se sëmundja ishte përhapur, por ishte e vendosur ta mposhte atë.

Mirëpo për fat të keq nuk ia doli. Ajo vdiq të hënën pas betejës me kancerin siç bën me dije Telegraph i Australisë. Frances ndërroi jetë në mënyrë paqësore dhe ishte e rrethuar nga familja dhe miqtë. Edhe pse ajo kishte lindur në Liverpool, ajo emigroi në Australi në vitin 1970 aty ku karriera e saj aktive lulëzoi.

AKTOR.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0021891593933105
    array(1) { ["section"]=> string(91) "bota-e-artit-ne-zi-ndahet-nga-jeta-aktorja-e-famshme-shume-e-dashur-per-publikun-foto-60037" }