INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bota e artit në zi! Humb jetën aktorja e njohur, ikona e kinemasë [FOTO]

Bota e artit në zi! Humb jetën aktorja e njohur, ikona e kinemasë [FOTO]

Publikuar më: 11:43 30-12-2018

Dame June Whitfield, e cila luajti në “Terry”, “June” dhe “Absolutely Fabulous”, ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare.

Aktorja e njohur po ashtu është shfaqur edhe në katër filma të “Carry On Film”, në serialin popullor “Last of the Summer Wine” dhe “Beggar Thy Neighbor” gjatë karrierës së saj të gjatë.

Ajo mori titullin “Dame” para emrit të saj për ditëlindjen e saj në vitin 2017, si shenjë nderimi ndaj punës së saj në dramë dhe në emisionet argëtuese.

Agjenti i aktores ka treguar se ajo është shuar mbrëmjen e kaluar, paqësisht. Shumë miq të saj dhe njohës të kinematografisë kanë shprehur ngushëllimet për aktoren June Whitfield.

june.jpg

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076899528503418
    array(1) { ["section"]=> string(74) "bota-e-artit-ne-zi-humb-jeten-aktorja-e-njohur-ikona-e-kinemase-foto-83016" }