INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Bëhu gati për Fortnite World Cup me cmime deri $100 million

Bëhu gati për Fortnite World Cup me cmime deri $100 million

Publikuar më: 16:16 13-06-2018

Epic Games ka zyrtarizuar që video loja më popullore e planetit do të ketë një ligë të saj profesionale, sic ka ndodhur më parë me lojra si Clash Royale, Overwatch apo League of Legends.

 

 

Epic Games do të investojë një shumë prej 100 milionë dollarë për orgaizimin e këtij kampionati. Shuma në fjalë do të investohet në evente online dhe në evente speciale të organizuara në vende të ndryshme të botës. Pritet që kualifikueset e turneut të nisin këtë vjeshtë dhe finalet të zhvillohen në vjeshtën e 2019. Po ashtu u konfirmua që pjesëmarrësit do të zgjidhen në bazë të meritës dhe nuk do të ketë sponsor apo shitës të ndërmjetëmë do të përzgjedhin finalistët.

Më shumë në këtë kategori: «
»

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030350685119629
    array(1) { ["section"]=> string(64) "behu-gati-per-fortnite-world-cup-me-cmime-deri-100-million-61627" }