INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
BBC thyen traditën/ Emisioni i krishtlindjeve do të prezantohet nga... [VIDEO]

BBC thyen traditën/ Emisioni i krishtlindjeve do të prezantohet nga... [VIDEO]

Publikuar më: 18:03 23-11-2017

BBC po sjell një risi krejt ndryshe nga ç'ishte dëgjuar deri më tani, Redaktorët e saj kanë planifikuar që gjatë periudhës së krishtlindjeve emisionin televiziv me të ftuar do ta drejtoj, Mishalbot.

Deri këtu s'ka asgjë të veçante, por nëse iu tregojmë që Mishalbot është një robot?

Redaktorja e emisionit Sarah Sands e ka planifikuar që nëpërmjet këtij emisioni të paraqesë një panoramë të shkurtër se si do jetë bota jonë në të ardhmen.

Mësohet se gjatë emisionit do jenë të ftuar dhe personazh të njohur si Princ harry, balerini Tamara Rojo,shkrimtari nigerian Bejamin Okri dhe shume të tjerë.

Prezantuesi robotik, nuk do jetë me një sjellje si të njerëzve por do shfaqja do jetë e fokusuar të inteligjenca artificiale.

Intervista mund të jetë një dëgjim i thatë por gjithashtu kjo teknikë mund të jetë vlefshme me politikanët apo figurat e tjera publike që përpiqen të manipulojnë publikun.

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011811256408691
    array(1) { ["section"]=> string(78) "bbc-thyen-traditen-emisioni-i-krishtlindjeve-do-te-prezantohet-nga-video-42875" }