INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Basha sulmon Ramën e mbron Prokurorinë duke paralajmëruar...

Basha sulmon Ramën e mbron Prokurorinë duke paralajmëruar...

Publikuar më: 12:43 23-10-2017

Teksa Rama ka sulmuar fort organin e Prokurorisë në lidhje me çështjen Tahiri, Basha i ka dalë në mbrojtje, duke thënë se Rama është peng i Tahirit.
Sipas tij Parlamenti nuk ka të drejtë të rrëzojë një kërkesë të organeve të drejtësisë të bërë konform rregullave dhe as nuk ka të drejtë të gjykojë provat që i takojnë gjykatës.
Basha thekson se me këtë veprim Edi Rama po mbron Saimir Tahirin se është peng i trafiqeve kriminale të Tahirit dhe se ka frikë nga hetimi i pavarur i drejtësisë që do të zbulojë dhe bashkëpunëtorë të tjerë në kupolën qeveritare të krimit të organizuar.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030319690704346
    array(1) { ["section"]=> string(63) "basha-sulmon-ramen-e-mbron-prokurorine-duke-paralajmeruar-39777" }