INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION TECH MED+ SPORTS VIDEOS
Basha: “Krimi do të largohet nga pushteti ditën që do iki pushteti nga qeveria”

Basha: “Krimi do të largohet nga pushteti ditën që do iki pushteti nga qeveria”

Publikuar më: 19:09 09-11-2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thotë se largimi i krimit nga pushteti do të fillojë vetëm ditën kur Edi Rama të largohet nga zyra e kryeministrit. “Nëse ikën ai, pas tij do ikin të gjithë me radhë, të gjithë politikanët e lidhur me krimin dhe e gjithë shpura e tyre kriminale”-thotë kryedemokrati.
Basha
Siç këshillonte gjyqtari hero i luftës kundër mafias, Paolo Borsellinon: “Flisni për krimin. Flisni në radio, flisni në televizion, flisni në gazeta. Flisni kudo, por flisni. Flisni kundër tyre që heshtën. Flisni kundër atyre që u përpoqën të mbyllin gojët e ndershme. Flisni kundër atyre që u bënë vegla për mbrojtjen e drogës.
Kreu i opozitës thotë se në Shqipëri nuk do ketë as stabilitet, as rend, as drejtësi, as liri, as demokraci, as përparim me Edi Ramën në krye të qeverisë.

>

radio TV

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.0044960975647
  array(1) { ["section"]=> string(82) "basha-krimi-do-te-largohet-nga-pushteti-diten-qe-do-iki-pushteti-nga-qeveria-41470" }