INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Basha: I gatshëm të më hetojë FBI. Pyet Ballën. “Me kë ishe në Rumani?”

Basha: I gatshëm të më hetojë FBI. Pyet Ballën. “Me kë ishe në Rumani?”

Publikuar më: 11:04 30-11-2017

Lulzim Basha ka reaguar i prerë ndaj akuzave të Partisë Socialiste mbi çështjen e 1 milion dollarëve. Nga foltorja e Kuvendit kreu i opozitës ka hedhur poshtë akuzat duke deklaruar se PD ka deklaruar në KQZ çdo shpenzim. Ndërsa sa i përket nismës së PS për kallëzim penal ndaj tij, Lulzim Basha u shfaq i hapur për hetim madje edhe nga FBI. Për Bashën, Rama po tenton të largojë vëmendjen nga skandalet qeveritare.
Lulzim Basha:

“Kjo është një furtunë në gotë, që Edi Rama të mos i përgjigjet akuzave të faktuara për Saimir Tahirin, për Habilajt, për Balilajt, për vëllain e Fatmir Xhafës, për llogaritë off shore, për të cilat e ka akuzuar OSBE me emër dhe mbiemër me vlerë 200 milionë euro.

Për të akuzuar PD-në Rama zgjodhi Ballën, që ka rënë në rrjetën e pastrimit të parave prej vitesh dhe që nuk e mbron as imuniteti parlamentar, as fjalimet e stisura. Edi Rama bën mirë të pyesë Drejtorin e tij të Policisë se ç’ka bërë Balla një muaj më parë me një nga të akuzuarit zyrtarisht nga Prokuroria e Elbasanit në Rumani.
PD ka deklaruar në KQZ çdo shpenzim sipas ligjit.
Që të mos presë deri të hënën, por ta çojë që sot në prokurori, t’ia çojë edhe FBI-së në Ministrinë e Brendshme, sepse Partia Demokratike nuk ka asgjë për të fshehur.
Njeriu që fsheh milionat, miliardat e zeza të parave të krimit është vetë Edi Rama. Është shenjë e dëshpërimit dhe panikut, që Rama fshihet pas një njeriu që duhet të ishte dhe me siguri është nën hetim për pastrim parash.”

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0036139488220215
    array(1) { ["section"]=> string(71) "basha-i-gatshem-te-me-hetoje-fbi-pyet-ballen-me-ke-ishe-ne-rumani-43461" }