INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Basha firmos peticionin kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, tregon se çfarë do ndodhë nesër në Kuvend [FOTO]

Basha firmos peticionin kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, tregon se çfarë do ndodhë nesër në Kuvend [FOTO]

Publikuar më: 19:59 04-07-2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe deputetë të PD u janë bashkuar pasditën e sotme protestës së artistëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, ku ka firmosur një peticion. Basha ka zbuluar dhe skenarin e opozitës në Parlament për ditën e nesërme e në vijim nëse ky ligj kalon.

“E kam paralajmëruar Ramën dhe do ta paralajmëroj edhe nesër të mos e votojë këtë ligj. Nëse nuk reagon ne do të dimë tju përgjigjemi, ju siguroj. Ju bëj thirrje të gjithë demokratëve, qytetarëve dhe të gjithë socialistëve të ndershëm që ti bashkohen protestës nesër. Ne do të bëjmë çfarë të mundemi, por ju e dini se ata kanë shumicën e votave”.

PT.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0011470317840576
    array(1) { ["section"]=> string(112) "basha-firmos-peticionin-kunder-prishjes-se-teatrit-kombetar-tregon-se-cfare-do-ndodhe-neser-ne-kuvend-foto-63808" }