INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
BAN fotove fake! Facebook nis sulmin në 17 shtete

BAN fotove fake! Facebook nis sulmin në 17 shtete

Publikuar më: 15:07 14-09-2018

Sipas gazetës  The Wall Street,Facebook do të fillojë të verifikojë foto dhe videot e përdoruesve për të parë nëse janë apo jo autentike.Pra cdo foto ose video e cila nuk ju përket ju do të verifikohet dhe më pas do të sinjalizoheni .

 

Instagram Banner

Në Gushgt të këtij viti Facebook nisi verifikimet dhe fshiu 650 grupe ,faqe dhe llogari personale .Ky “sulm” do ka filluar në 17 shtete dhe pritet ne fund të vitit të arrijë deri në 39 shtete.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.014667987823486
  array(1) { ["section"]=> string(54) "ban-fotove-fake-facebook-nis-sulmin-ne-17-shtete-71662" }