INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Avatar i njëjti, por unik në veçanti

Avatar i njëjti, por unik në veçanti

Publikuar më: 22:48 11-02-2019

Kur James Cameron vendosi të realizonte “Avatar” në vitet 2000, pranoi se kishte ndër mend ta transformonte në trilogji, ose në pesë filma. Pas suksesit të arritur, regjisori i hyri punës për të krijuar pasuesit, që fillimisht ishin dy, më pas u shndërruan në katër.

Pas vitesh pune me skenarin dhe zhvillimin, aktualisht janë xhiruar “Avatar 2” dhe “Avatar 3”, që pritet të dalin njëri pas tjetrit, në vitet 2020 dhe ’21, rreth një dekadë pas të parit.

Pavarësisht se ishte filmi me arkëtimin më të madh në histori, ka persona që ende nuk e kanë parë dhe pyetjes nëse të interesuarit mund ta nisin historinë me kapitullin 2, producenti Jon Landau deklaroi: “Çdo film është i pavarur për t’u ndjekur. Njerëzit do të futen në një udhëtim viziv dhe emotiv që arrin në një konkluzion. Do të jenë histori të pavarura, brenda të tërës që mban emrin “Avatar”. Gjithçka do të jetë unike”.

Më shumë në këtë kategori: «
»

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010558843612671
    array(1) { ["section"]=> string(41) "avatar-i-njejti-por-unik-ne-vecanti-86745" }