INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
As Dua Lipa, as Bebe Rexha apo Rita Ora, kjo shqiptare nga Saranda është ‘’ylli’’ i ardhshëm që po ‘’çmend’’ Amerikën[FOTO]

As Dua Lipa, as Bebe Rexha apo Rita Ora, kjo shqiptare nga Saranda është ‘’ylli’’ i ardhshëm që po ‘’çmend’’ Amerikën[FOTO]

Publikuar më: 12:23 27-01-2019

Amanda Koçi me prindër nga Saranda është personazhi më i fundit që po bën goxha bujë në tregun muzikor amerikan me hitin e saj “Sweet but a psycho”.

Emri i saj artistik është Ava Max dhe së fundmi ajo ka qenë e ftuar në spektaklin televiziz “Today”, ku ka performuar këngën e saj dhe ka pasur një bashkëbisedim me prezantuesit Hoda Kotb deh Carson Daly.

Mund të themi pa frikë se përveç “yjeve” tashëm të konfirmuara botërore me origjinë shqiptare si Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebeb Rexha, Ava do të jetë sensacioni i radhës. Kënga e saj ka arritur gati në 100 milionë klikime dhe është një fenomen në radiot botërore.

tdy_concert_ava_max_190125.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0070548057556152
    array(1) { ["section"]=> string(118) "as-dua-lipa-as-bebe-rexha-apo-rita-ora-kjo-shqiptare-nga-saranda-eshte-ylli-i-ardhshem-qe-po-cmend-ameriken-foto-85453" }