INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
‘Artist’ dhe ‘i mirë’

‘Artist’ dhe ‘i mirë’

Publikuar më: 12:22 07-02-2018

Nga Artan Fuga

Unë habitem si nuk përfitojnë artistët shqiptarë nga fatkeqësia e vendit të tyre për të ngritur mbi të madhështinë e veprës së tyre!

Pra, si nuk përfitojnë nga fatkeqësia e të tjerëve, për të ngritur lumturinë e tyre!

Vërtet janë njerëz të mirë dhe artistë.

Por sikurse argumentonte Aristoteli te veprat e tij mbi logjikën predikati kompozit nuk bëhet i vërtetë gjithmonë kur pjesët përbërëse të tij janë të vërteta.

"Artist" dhe "i mirë" si predikate për një njeri nuk e bëjnë atë "artist të mirë" :)

Njeri i mirë dhe artist i mire nuk janë e njejta gjë.

Me leje të posaçme nga Artan Fuga.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0023829936981201
    array(1) { ["section"]=> string(23) "artist-dhe-i-mire-49636" }