INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Apple dhe Microsoft dështojnë sërish.Gabimi na prek edhe ne

Apple dhe Microsoft dështojnë sërish.Gabimi na prek edhe ne

Publikuar më: 15:08 08-10-2018

Vetëm javën e kaluar, Microsoft zbuloi një linjë të re laptopësh që ka zero perputhje me lidhjen e aksesorëve USB-C.
Ndërkohë, konkurrentja e drejtpërdrejtë e Microsoft, Apple ka bere dicka të kundërt: I ka dhene njerëzve mundesine per lidhje USB-C, dhe asgjë tjetër.Për t'i detyruar ata në të ardhmen te pajisen me adaptor.

Instagram Banner

Modelet ekzistuese të MacBook dhe MacBook Pro të Apple janë tërësisht të përkushtuar ndaj portes USB -C pa pasur mundesine te lidhesh pajisje apo aksesore si mikrofon ose kufje me koke tradicionale.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033929347991943
    array(1) { ["section"]=> string(65) "apple-dhe-microsoft-deshtojne-serish-gabimi-na-prek-edhe-ne-74483" }