INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ambasada Amerikane uron për Ditën e Verës, por jep dhe disa këshilla për vizat

Ambasada Amerikane uron për Ditën e Verës, por jep dhe disa këshilla për vizat

Publikuar më: 12:06 14-03-2019

Ambasada Amerikane uron të gjithë shqiptarët për festën e Ditës së Verës. E më pas ka dhënë këshilla praktike për ata që japin intervista për t’u pajisur më pas me viza. 

Njoftimi i plotë:
“Gëzuar Ditën e Verës! Unë dhe Kenny mezi po e presim motin e ngrohtë dhe, si çdo të enjte, unë jam gati për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja rreth vizave.
Ja dhe këshilla ime për këtë javë: Kur të vini në Ambasadë për intervistën tuaj për vizë, lërini çantat e mëdha në shtëpi. Ejani vetëm me pasaportën tuaj, formularin e konfirmimit DS-160 dhe formularët e tjerë të kërkuar. Gjithashtu, sigurohuni që të hiqni gjithçka nga xhepat përpara se të hyni në ndërtesë’.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0027430057525635
    array(1) { ["section"]=> string(83) "ambasada-amerikane-uron-per-diten-e-veres-por-jep-dhe-disa-keshilla-per-vizat-89115" }