INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Alarm te Juventusi, futbollisti kyç i skuadrës dëmtohet, mund të humbasë edhe ndeshjen me Milanin

Alarm te Juventusi, futbollisti kyç i skuadrës dëmtohet, mund të humbasë edhe ndeshjen me Milanin

Publikuar më: 14:42 11-01-2019

Juventus nuk do të ketë në dispozicion Mario Mandzukic në startin e fazës së dytë të kampionatit.

Sulmuesi kroat pësoi një tërheqje muskulore në kofshën e majtë gjatë seancës stërvitore.

Nuk është bërë ende e njohur shkalla e dëmtimit, por futbollisti do të humbasë me siguri ndeshjen e ardhshme në Kupën e Italisë me Bolonjën dhe është në dyshim të fortë edhe për finalen e Superkupës italiane të mërkurën.

Manxukiç është mjaft i rëndësishëm në formacionin e Allegrit, i cili e kombinon atë me Dybala dhe Ronaldo në pjesën ofensive, por tani do t’i duhet të ndryshojë skemën e tij sulmuese.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077869892120361
    array(1) { ["section"]=> string(101) "alarm-te-juventusi-futbollisti-kyc-i-skuadres-demtohet-mund-te-humbase-edhe-ndeshjen-me-milanin-84120" }