INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Aktorja e njohur ndahet nga jeta natën e Krishtlindjeve [FOTO]

Aktorja e njohur ndahet nga jeta natën e Krishtlindjeve [FOTO]

Publikuar më: 10:27 27-12-2017

Mbrëmjen e Krishtlindjeve aktorja e njohur u nda nga jeta në moshën 68 vjeçare.

Heather Menzies ishte aktore e filmit të njohur "The Sound of Music", fitues i 5 çmimeve Oscar.

Heather vdiq për shkak të sëmundjes së kancerit në tru duke lënë pas 3 fëmijët e saj.

"Ajo ishte aktore, balerinë dhe e jetoi jetën me të gjitha kënaqësitë e saj. Ndonëse nuk kishte shfaqur shenja dhimbje, pasi u diagnostifikua me kancer 4 javë më parë, mamaja e dha frymën e fundit në orën 7:20", u shpreh aktori Ryan Urich, djali i të ndjerës.

54e4ad718d77134d68d3dacd_ss10-sound-of-music-vf.jpg

70329-640-0-5a42c68056880.jpg

 

70333-640-0-5a42c6805a7cd.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0013229846954346
    array(1) { ["section"]=> string(66) "aktorja-e-njohur-ndahet-nga-jeta-naten-e-krishtlindjeve-foto-45991" }