INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Aktori juaj i preferuar turk lë aktrimin? Ja ku do ta shihni

Aktori juaj i preferuar turk lë aktrimin? Ja ku do ta shihni

Publikuar më: 11:05 02-11-2018

Aktori i famshëm turk, që u bë i njohur në Shqipëri si ‘Ertugrul’, është shfaqur në një projekt të ri. Nuk bëhet fjalë për film, por për një emision televiziv.
Engin Altan Düzyatan do jetë moderator i një ‘Quizz Show’ të titulluar ‘3 në 3 histori’ në televizionin TRT.
Programi i tij konsiston në një garë mbi historinë e Turqisë dhe të botës.

Konkurrentët do të përballen me 15 pyetje. Nëse i përgjigjen saktë të 15-të pytetjeve atëherë konkurrentët do të fitojnë çmimin e madh.

Emisioni do të jepet çdo të mërkurë dhe të enjte në orën 20:00.

ertugrul.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0081989765167236
    array(1) { ["section"]=> string(65) "aktori-juaj-i-preferuar-turk-le-aktrimin-ja-ku-do-ta-shihni-77374" }