INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
A shkakton seksi i tepërt ‘atak Kardiak’? Zbulojeni

A shkakton seksi i tepërt ‘atak Kardiak’? Zbulojeni

Publikuar më: 22:46 13-11-2017

A çon seksi i tepërt në atak kardiak? Një pyetje që në plan të parë të bën të qeshësh, por ju sugjeroj që ti kushtoni rëndësi këtij studimi sepse ka fakte interesante.

Meshkujt, sipas një hulumtimi të bërë nga “Shoqata Amerikane e Zemrës”, rrezikohen më shumë se femrat. Në studimin e bërë thuhet: “Seksi është një shkaktar i rrallë që çon në atak kardiak të papritur”! Për të gjitha ata që nuk e dinë ‘ataku kardiak’ ndodh kur zemra papritmas ndal rrahjet.

Seksi me intensitet të lartë, sidomos kur zemra juaj nuk funksionon në mënyrë të rregullt, përbën një problem shumë të madh. Ky intensitet mund të jetë shkaktari kryesor i një ataku të padëshiruar.

Prandaj nëse vuani nga problemi që përmenda më sipër, bëni kujdes me gjërat që ju shtojnë adrenalinën, mundohuni të ushqeheni mirë, merruni me sport dhe mos iu ndani vrapit sistematik.  

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00075101852416992
    array(1) { ["section"]=> string(54) "a-shkakton-seksi-i-tepert-atak-kardiak-zbulojeni-41853" }