INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A po pini mjaftueshëm ujë? Ja pse duhet ta bëni:

A po pini mjaftueshëm ujë? Ja pse duhet ta bëni:

Publikuar më: 12:39 08-11-2018
Kemi dëgjuar që duhet të pijmë reth 8 gota ujë në ditë, gjithashtu ekziston dhe një rregull i pashkruar sipas të cilit të jesh e hidratuar është e rëndësishme. 
 
Ne ju tregojmë disa arsye pse  është mirë te pijmë shumë ujë.
 
Maksimizon performancën fizike.
 
Hidratimi është i  rëndesishëm për funksionimin e sistemit nervor.
 
Ndihmon në qetësimin e dhimbjeve të kokës.
 
Gjithashtu ndihmon në trajtimin e gurëve në veshka.
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0078070163726807
    array(1) { ["section"]=> string(52) "a-po-pini-mjaftueshwm-uje-ja-pse-duhet-ta-beni-78027" }