INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A është sushi i shëndetshëm? Ja ç’farë duhet të dini:

A është sushi i shëndetshëm? Ja ç’farë duhet të dini:

Publikuar më: 19:59 07-11-2018

Sushi deri më sot, është përfshire në ditët tona kur duhet të hamë shëndetshëm.

Për sa kohë ka peshk te freskët apo oriz dhe produkte deti, na bën të mendojme se duhet të jet në listen e ushqimeve të shëndetshme.Dietologët kanë treguar së fundmi, se sekreti qëndron tek sasia e sushit që konsumojmë.

Sipas tyre, mënyra sesi serviret sushi, na bën të mos e kuptojmë se sa shumë po konsumojmë.

Orizi i sushit mbart sheqer dhe uthull (vinegar). Prandaj,duhet të jemi të kujdesshëm dhe mos e teprojmë me sushin.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0081849098205566
    array(1) { ["section"]=> string(57) "a-eshte-sushi-i-shendetshem-ja-c-fare-duhet-te-dini-77966" }