INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A e dinit se këto ushqime ju shtojnë dëshirat seksulale?

A e dinit se këto ushqime ju shtojnë dëshirat seksulale?

Publikuar më: 20:27 24-09-2017

Të gjithë e dinë se disa ushqime janë afrodiziakë shumë të mirë dhe rrisin dëshirën seksuale. Ju me siguri keni dëgjuar për çokollatënn e zezë, luleshtrydhet, bananet, arrat, midhjet etj.

Por ka edhe shumë ushqime të tjera, të cilat janë afrodiziakë të përsosur. Prandaj në këtë artikull po ju sjellim një listë me produktet më të mira afrodiziake, të cilat duhet ti përfshini në menunë tuaj të përditshme për të përmirësuar jetën dhe dëshirën tuaj seksuale:

1. Çokollata e zezë
2. Selinoja
3. Farat e kungullit
4. Bostani
5. Rrushi i kuq
6. Arrat
7. Shpargujt
8. Produktet me bazë sojën
9. Specat paprika dhe specat djegës
10. Tartufi
11. Hudhrat
12. Farat e pishës
13. Luleshtrydhet
14. Borziloku
15. Fiku
16. Avokado
17. Qiqrat
18. Brokoli
19. Lëngu I shegës
20. Farat e kërpit
21. Peshku salmon
22. QumëshTi me çokollatë
23. Vera dhe pijet e lehta alkoolike
24. Midhjet dhe karkalecat
25. Bananet
26. Shafrani (lule)
27. Fasulet e kuqe
28. Farat e kardamonit
29. Xhinxhëfilli
30. Boronicat e kuqe

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028350353240967
    array(1) { ["section"]=> string(61) "a-e-dinit-se-keto-ushqime-ju-shtojne-deshirat-seksulale-37407" }