INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
91% e adoleshentëve chatojnë çdo ditë më tekstmesenger [VIDEO]

91% e adoleshentëve chatojnë çdo ditë më tekstmesenger [VIDEO]

Publikuar më: 15:51 17-11-2017

Një studim i fundit nga facebook messenger ka dal në përfundimin se rritja e numrit të aplikacioneve të mesazheve i ka bërë njerëzit të komunikojnë më shumë me njëri tjetrin.

80 % e të rriturve të moshës 19-64 vjeç dhe 91% e adoleshentëve të moshës 13-18 vjeç chatojnë çdo ditë me miqtë e tyre nëpërmjet tekstmesenger.

Por jo vetëm kaq studimi gjithashtu zbuloi se 71% e njerëzve e kanë pranuar që ndërkohë që punojnë, janë në mbledhje apo në klasë chatojnë me miqtë e tyre.

Sipas raportit të facebook këto aplikacione i kanë bërë njerëzit te jenë pa filtra më të guximshëm dhe më të sinqertët në komunikim .

3 dhjetori është dita ku shënohet 25 vjetori i mesazheve të shkruara dhe gjatë kësaj periudhe kohore teknologjia e dërgimit të mesazheve ka evoluar.

 

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012779235839844
    array(1) { ["section"]=> string(59) "91-e-adoleshenteve-chatojne-cdo-dite-me-tekstmesenger-42242" }