INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
8 mësime shumë të rëndësishme që reperi i famshëm EMINEM na ka mësuar të gjithëve

8 mësime shumë të rëndësishme që reperi i famshëm EMINEM na ka mësuar të gjithëve

Publikuar më: 15:41 11-07-2018

Eminem është një ndër reperat më të mirë në të gjithë botën. Historia e tij thuhet se nuk kaq qenë shumë e thjeshtë për të arritur këtu ku ai është sot, por kjo gjë e ka bërë atë më të fortë. Ai nuk ka hezituar asnjëherë të tregojë historinë e jetës së tij dhe vështirësitë e padrejtësitë që ai ka kaluar. Prandaj fansat, por jo vetëm kanë se çfarë të mësojnë nga ai. Sot në emisionin “Fun Day” me moderatoren Fatma Methasani janë prezantuar pikërisht 8 mësime që na ka dhënë Eminem. 

1.Asnjëherë mos lejoni askënd që t’iu ndalojë të ndiqni ëndrrat tuaja.


2.Falja është thelbësore në jetën tonë.


3. Mos i merrni gjërat shumë seriozisht në jetë.


4.Mos kini frikë të tregoni historinë tuaj unike.


5. Ju nuk mund t'iu pëlqeni të gjithëve.


6.Dhimbja në jetën tonë na përgatit për sukseset që duhen ndjekur.


7.Merrni gjithmonë guximin për t'u përballur me frikën tuaj.


8.Mos ndiqni shembujt e këqinj që shohim çdo ditë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012328624725342
    array(1) { ["section"]=> string(87) "8-mesime-shume-te-rendesishme-qe-reperi-i-famshem-eminem-na-ka-mesuar-te-gjitheve-64676" }