INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
6 arsye pse është OK të keni marrëdhënie seksuale me ish-in tuaj

6 arsye pse është OK të keni marrëdhënie seksuale me ish-in tuaj

Publikuar më: 14:02 04-10-2017

Seksi me ish-in, i njohur gjithashtu si “Backslide” - është tabu, por ndodh. Të tjerët do ju këshillojnë të mos e bëni. Miqtë tuaj të ngushtë do ju kujtojnë gjithë arsyet pse nuk jeni më bashkë. Ndonjëherë ndodh që jeni të vetmuar apo thjesht ju vjen një dëshirë dhe ja që ndodh, Ja pse të kesh marrëdhënie seksuale me ishi-in nuk është gjithmonë një ide e keqe.

1.NUK E KENI PËR HERË TË PARË
Marrëdhëniet me dikë për herë të parë mund të jenë të frikshme. Asnjëri prej jush nuk është i sigurt nëse jeni seksualisht të përputhshëm Nëse flini me ish-in tuaj, nuk do të ketë asnjë shqetësim apo gabim. Ju menjëherë merrni drejtimin dhe e dini çfarë doni .

2. AI E DI ÇFARË PËLQENI
Jo vetëm që ju nuk stresoheni se do jetë hera e parë më një partner të ri, por në situatën që ndodheni nuk keni nevojë për kohë për të eksploruar trupat e njëri-tjetrit dhe për të kuptuar se çfarë ju pëlqen. Ish juaj tashmë e di.

3. NUK DO TË SHTONI LISTËN E PARTNERËVE
Disa gra janë në mëdyshje për të pasur një të dashur të ri, thjesht për shkak se ata nuk duan të rrisin numrin e tyre.

4. SEKSI ËSHTË I SIGURT
Ju (shpresojmë) tashmë keni pasur çdo bisedë në lidhje me shëndetin seksual, kështuqë kjo ju jep një siguri edhe pse masat mbrojtëse nuk duhen lënë asnjëhereë mënjanë.

5. MUND TË KENI NJË NDJESI NOSTALGJIE!
Ndonjëherë është mirë të rikujtoni kohën që ishin që keni kaluar në shtrat më këtë person edhe pse tashmë nukzë një vend të madh në jetën tuaj.

6. ËSHTË NORMALE
Në një moment ose në një tjetër, të gjithë kanë marrëdhënie seksuale me ish-in e tyre. Nëse flaka e vjetër nuk është shuar ende dhe pavarësisht çfarë thonë të tjerët, e keni ju në dorë t’i jepni drejtimin që dëshironi.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0070090293884277
    array(1) { ["section"]=> string(70) "6-arsye-pse-eshte-ok-te-keni-marredhenie-seksuale-me-ish-in-tuaj-38084" }