INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
5 gjërat që femrat nuk durojnë dot te një mashkull. Do habiteni!

5 gjërat që femrat nuk durojnë dot te një mashkull. Do habiteni!

Publikuar më: 12:44 07-12-2018
Femrat dhe meshkujt kanë mënyrën e tyre si  i mendojnë gjërat.
Ekspertët kanë veçuar disa  gjëra që femrat nuk i pëlqejnë te meshkujt. Prandaj, sipas intv.al  meshkujt duhet të mundohen mos t’i bëjnë shpesh.
 
1. Qëndroni me telefon gjatë gjithë kohës
Kohët e fundit të gjithë njerëzit janë të fiksuar pas teknologjisë dhe nuk po e shijojnë më jetën reale. Femrat, sipas intv.al e kanë shumë të vështirë të dalin me dikë që nuk i kushton asaj vëmendjen e caktuar, por flet në celular. Nëse e bëni këtë gjë, kujdes pasi ajo nuk do t’ju takojë më.
2. Dërgoni vetëm mesazhe, nuk telefononi
Gjatë një lidhjeje komunikimi  është gjëja më kryesore, por nëse ai preferon vetëm mesazhet atëherë kjo përbën problem për femrat. Ato preferojnë që t’i marrësh në telefon dhe më pak t’i dërgoni mesazhe. Gjeni një mënyrë të mesme, pra dërgoni edhe mesazhe dhe merrni në telefon. 
3. Ktheni përgjigje me vonesë
Meshkujt neglizhojnë më shumë të kthejnë përgjigje, prandaj  duhet të tregoni kujdes. Femrat kjo gjë i acaron shumë, pasi tregon se nuk jeni  i vëmendshëm. 
4. Nuk dërgoni mesazhe romantike
Femra vet nga natyra është më e brishtë, prandaj fjalët e ngrohta i pëlqejnë. Mundohuni të tregoheni më romantik, sepse  kjo gjë femrat do i lumturojë.
5. Nuk pranon fajin 
Kjo gjë në fakt do i mërziste të gjithë, por meshkujt në shumicën e rasteve e  kanë më të vështirë të pranojnë fajin. Femrave kjo gjë jua heq trurin dhe i bezdis më shumë nga çdo gjë. Mundohuni të mos jeni shumë kokëfortë, por ta pranoni fajin.
Burimi:  MSN
Përshtati: Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.0092489719390869
  array(1) { ["section"]=> string(68) "5-gjerat-qe-femrat-nuk-durojne-dot-te-nje-mashkull-do-habiteni-80930" }