INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
5 aktorët që na 'rrëmbyen' zemrat në fëmijëri, por prej kohësh nuk dëgjojmë më për ta [FOTO]

5 aktorët që na 'rrëmbyen' zemrat në fëmijëri, por prej kohësh nuk dëgjojmë më për ta [FOTO]

Publikuar më: 12:15 24-06-2018

Ka nga ata personazhe publikë, si aktorë, këngëtarë etj., që kanë periudha shkëlqimi, ku fitojnë zemrat e publikut qoftë me një rol apo me një këngë dhe vështirë të harrohen. Por për disa nga këta personazhe ka patur edhe periudha më vonë që janë ‘zhdukur’ dhe nuk i kemi parë më në skenë. Ne na vjen keq që nuk kanë ditur që talentin dhe famën e tyre ta mbajnë gjallë gjatë gjithë kohës. Po rendisim disa aktorë që na kanë kënaqur dhe jemi argëtuar shumë me ta dhe rolet e tyre, por pastaj u zhdukën.

1. Jennifer Grey
Aktorja e filmit ikonik “Dirty Dancing”e cila mbahet mend edhe për kërcimet e saj legjendare në film që daton që në vitin 1987. Por pas këtij roli, fatkeqësisht nuk e kemi parë më.

15073710-31568760-0-0-1499779815-1499779820-650-1-1499779820-650-67694ea127-1500037627.jpg

 


2. Mary-Kate dhe Ashley Olsen
I mbani mend binjaket e famshme? 20 vjet më parë, e gjithë bota i adhuronte ato në filmin “It Takes Two”. Filmi i tyre i fundit ishte ‘New York Minute’ në vitin 2004, por që pas atij viti karriera e tyre që duhej se do të ishte shumë e ndritur u mbyll shumë shpejt.

15073860-31569710-3-0-1499779912-1499779916-650-1-1499779916-650-6746c977e4-1500037627.jpg

 


3. Macaulay Culkin
Kush nuk e mban mend dhe nuk e adhuron Kevin? Pavarësisht çdo periudhe apo moshe filmat e tij vazhdojnë të shihen edhe sot e kësaj dite. Edhe pse ne gjithmonë kemi imazhin e një fëmije të lumtur, jeta e tij nuk ka qenë shumë e lehtë dhe është përballur me shumë probleme. 2 motrat e tij vdiqën dhe ai ra në depresion, ku u bë dhe shumë i varur nga alkooli dhe drogërat. Tani ai punon si DJ duke performuar ndonjëherë në filma. Gjithashtu ai ka grupin e tij “The Pizza Underground”,

15074260-31988410-21-0-1499865638-0-1499922262-0-1499947985-1499947993-650-1-1499947993-650-53dcbf6064-1500037627.jpg

 


4. Wesley Snipes
Wesley Snipes është i famshëm për rolin e tij në filmin “Blade”, i cili pas këtij interpretimi u zhduk nga skena e kinematografisë. Në vitin 1990 ai filloi që të fshihte të ardhurat e tij dhe është dënuar me 3 vite heqje lirie.

15074210-31571310-8-0-1499780207-1499780211-650-1-1499780211-650-fd8d83960e-1500037627.jpg

 


5. Jake Lloyd
Që fëmijë ai u bë i famshëm për rolin e tij në episodin e parë të serialit “Star Wars”, por ai është shprehur se e urrente rolin e tij dhe se si jeta e tij mori rrjedhë. “Shokët e mi të klasës më vendosnin të gjithë në qendër të vëmendjes dhe imitonin në klasë rolin tij dhe jeta ime u kthye në ferr. Gjithashtu duhej të jepja edhe 60 interivista në ditë”, është shprehur vetë aktori. Më pas ai filloi të kishte problem mendore dhe problem me policinë.

15074060-31570910-5-0-1499780041-1499780047-650-1-1499780047-650-e97cd0a649-1500037627.jpg

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0087668895721436
    array(1) { ["section"]=> string(93) "5-aktoret-qe-na-rrembyen-zemrat-ne-femijeri-por-prej-kohesh-nuk-degjojme-me-per-ta-foto-62683" }