INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
4 sekretet e femrave 40-vjeçare. Habisin ekspertët!

4 sekretet e femrave 40-vjeçare. Habisin ekspertët!

Publikuar më: 11:38 27-08-2018
Mosha është një temë që diskutohet gjithmonë.
Intv.al në këtë artikull ju sjell disa sekrete të femrave 40-vjeçare. Edhe pse në fillim të shkon mendja, sa më e re aq më e freskët, ekspertët sqarojnë pse ky arsyetim nuk qëndron në shumicën e rasteve.
1.  Nuk e kanë problem seksin
Përvoja e tyre seksuale i jep fuqi dhe i bën tërheqëse në sytë e meshkujve. Femat në këtë moshë  nuk e kanë problem angazhimin në lidhje dhe nuk synojnë shumë ta kenë në shumicën e kohës pranë një mashkull që ajo ka kryer marrëdhënie. Ndërsa 20-vjeçaret  janë më emocionale dhe bëhen të bezdisshme për meshkujt.
2. Janë në formë të mirë fizike
Në këtë moshë, sipas Intv.al  femrat 40-vjeçare kanë arritur gjërat më kryesore në jetë dhe fokusohen ta mbajnë veten e tyre sa më mirë. Eleganca dhe sharmi që ato kanë është më tërheqës për meshkujt.
3.  Janë të pavarura ekonomikisht
Edhe pse tradita e vjetër thotë se meshkujt duhet të paguajnë shumicën e shpenzimeve, kohët  e fundit kjo gjë po ndryshon. Intv.al shton se femrat 40-vjeçare kanë krijuar një stabilitet ekonomik dhe ndihen të sigurta për të ardhmen e tyre. Ekspertët thonë se këtë gjë, meshkujt e vlerësojnë te një femër.
4. Mund të diskutojnë për shumë gjëra
Një pjesë tjetër e rëndësishme për meshkujt është edhe mënyra si një femër shprehet në një bisedë. Femrat 40-vjeçare ju japin mundësinë të diskutoni për tema të ndryshme, pasi kanë më shumë informacion se femrat më të reja në moshë.
Burimi: Cosmopolitan
Përshatati: Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0068299770355225
    array(1) { ["section"]=> string(55) "4-sekretet-e-femrave-40-vjecare-habisin-ekspertet-69398" }