INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
3 vendet ku nuk duhet ta mbani telefonin dhe arsyet janë këto!

3 vendet ku nuk duhet ta mbani telefonin dhe arsyet janë këto!

Publikuar më: 00:13 09-11-2018

Janë të paktë ata njerëz që nuk e mbajnë telefonin afër vetes pjesën më të madhe të kohës apo kudo që shkojnë. Megjithatë, duhet të tregoheni të kujdesshëm sepse janë disa vende ku nuk duhet ta mbani kurrë celularin.

Në shtrat, afër jastëkut

Do të zgjoheni keq dhe për më tepër do të ndjeni dhimbje koke për shkak të rrezeve të dëmshme.

Afër lëkurës së fytyrës

Do të dëmtoni lëkurën, pasi bakteret në telefon transmetohen menjëherë.

Afër të vegjëlve

Ndonjëherë janë mjeti i duhur i shpërqendrimit për ta, por dëmi që shkakton në trupin e tyre është shumë më i madh. Rrezatimet e telefonit janë të dëmshme.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085592269897461
    array(1) { ["section"]=> string(67) "3-vendet-ku-nuk-duhet-ta-mbani-telefonin-dhe-arsyet-jane-keto-78105" }